Nové misijní materiály PMD

4. 5. 2011 21:03
Rubrika: Krátké zprávy

PAPEŽSKÁ MISIJNÍ DÍLA - VYBERTE SI Z NOVÝCH MISIJNÍCH MATERIÁLŮ

 Výroční zpráva PMD 2011 Tato barevná brožura přehledným způsobem na 38 stranách představuje grafy, statistiky a informace o projektech a činnosti PMD. Dozvíte se, do kterých misijních zemí a na jaké konkrétní účely putuje pomoc z Česka a samozřejmě, že zde naleznete finanční výroční zprávu PMD včetně vyjádření nezávislého auditora. Uvedené informace jsou doprovázeny autentickými fotografiemi přímo z misijních zemí. Doporučujeme!

 DVD Guyanská Diana – 23 minut DVD se záběry, které vznikly při letošní misijní cestě. Můžete se těšit na setkání s divokou přírodou Amazonie, svědectví místních kněží, misionářů a dětí, příběh mladé dívky Diany z deštného pralesa; i v této,zemi pracují PMD, Česko posílá místním potřebným důležitou pomoc. Jistě stojí za to dokument vidět.

 CD Vzkříšení v Opravdové Africe + CD Za misionáři Amazonie Dvě CD s cestovním deníkem Filipa Breindla představují čtení na pokračování z Radia Proglas, obsahují i přílohy fotografií a informací z misijních cest PMD po Zambii a Jižní Americe.

 Putovní misijní výstavy Papežská misijní díla, Zambie, Mexiko a misijní plakáty: 50x70 cm (9 panelů) Další série výstav názorným způsobem ukazuje smysl a způsob misijní činnosti u nás i v zahraničí. Autentické fotky, cenné informace a profesionální grafické zpracování kvalitním způsobem představují papežské misie a život v různých misijních zemích. Dají se použít při misijních besedách či setkáních, mohou zdarma putovat po sousedních farnostech, školách apod.

 Za misionáři Amazonie Brněnské nakladatelství Cesta vydalo knihu redaktora Radia Proglas Filipa Breindla „Za misionáři Amazonie“, v níž den po dni popisuje průběh dokumentační cesty organizované PMD do Guyany a Surinamu v Jižní Americe. Čtenáři se dozvědí o výpravách do pralesních vesnic, kam také chodí misionáři zvěstovat evangelium, o příkladu bl. Pietra Donderse, služebníka malomocných apod. Kapitoly cestovního deníku doplňují fotografie, mapy atd.

 Misijní známky Jsou určené pro naše malé misionáře, můžete je použít jako odměnu pro děti za jejich pomoc misiím. Když děti věnují na misie 1 Kč nebo více, dostanou jako dárek 1 známku. Známky s fotkami z EVROPY, ASIE, OCEÁNIE, AMERIKY a AFRIKY lze lepit např. do misijních pasů, které děti dostanou, když se přihlásí do ,Misijního klubka. Co si misijními známkami vyzdobíte, je jen na Vás!

 Misijní pexesa: Zambie, Bangladéš, Malawi, Mexiko, Papua-Nová Guinea Nové série pexes přináší fotografie přímo z misijních zemí. Jsou pozváním nejen ke hře ale i k tolik potřebnému hlásání evangelia, k pomoci chudým a trpícím lidem. Věříme, že cestování pomocí našich pexes Vás potěší a povzbudí k misijnímu nadšení.

 

Kintuadi 4 Pokračování oblíbených dětských kartiček, které mají široké využití. Dají se hrát i jako kvarteta, obsahují citáty pro děti. Jedna sada obsahuje 20 různých kartiček, kde každému kontinentu jsou věnovány čtyři kartičky. Jejich prostřednictvím mohou děti podporovat pomoc nejchudším dětem. Vhodné jsou i pro dlouhodobější práci s dětmi ve farnostech.

 Misijní zpravodaj PMD č. 9 Zpravodaj přináší dopisy a aktuality z misií, nabídku akcí a setkání, misijní vzdělávání, biblické zamyšlení, aktuální projekty, přehled misijních pořadů z redakcí náboženského vysílání a další. Misijní zpravodaj ,vychází zdarma dvakrát ročně a můžete si ho objednat pro Vaše farnosti, přátele, sousedy a známé.

 Misijní puzzle Na formátu A5 si můžete složit z 50 dílků obrázek s chlapci u sopky z Papuy-Nové Guiney.

Dokážete to?

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.