Vánoční dárek pro misijní dílo

8. 12. 2010 20:16
Rubrika: Krátké zprávy

Po delší době se tento web konečně probouzí a nadále bude:-)... Blíží se nám Vánoce a mnozí z vás tápou, co by komu vyrobili, koupili anebo jak někomu pomoci. ČAs adventu je časem ztišení a zamyšlení a právě proto zkusme společně popřemýšlet, zda nechcete někomu  na druhé straně planety super dárek ! O jednom aktuálním by se vědělo:-). Darovat nemusíte sami, ale třeba jako skupina, pokud nejste na tom momentálně finančně dobře.

VÁNOČNÍ DÁREK PRO AFRIKU

Pomozme opravit 6 školních tříd pro 980 chudých dětí v Ugandě

 

Základní škola se nachází ve farnosti Budini, jedné z 21 farností diecéze Jinja. Škola byla založená misionáři již na počátku třicátých let 20. století. Začala s malým počtem žáků, dnes poskytuje vzdělání pro více než 1000 dětí. Zásadním způsobem přispívá ke kvalitní výchově a vzdělání chlapců i dívek na venkově.

Blok šesti tříd, který byl vybudován před 80 lety, časem zchátral. Děravé střechy, polorozpadlé podlahy a zdi ohrožují životy dětí, neposkytují vhodné studijní prostředí pro žáky a to zvláště v období dešťů. Finanční prostředky jsou potřebné na opravu zastřešení, zednické práce, výmalbu, pořízení oken a dveří. Místní lidé přispívají svojí ,spoluúčastí. Děti, kterým se pomoci dostává, se za každého dárce, modlí.

 

Pomoc pro jedno dítě vychází na 232 Kč.

Za jakýkoliv dar všem upřímně děkujeme.

Finanční dary lze do 31. 12. 2010 posílat na:

Papežská misijní díla, Špindlerův Mlýn 33, 543 51

Číslo účtu: 72540444/2700

Variabilní symbol: 540

Do zprávy pro příjemce uveďte: 6-2010-UGD-5-1

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.